ROVATOK

2024. dec. 24, K
Ádám, Éva

A mentőállomás felújítása tovább folytatódik

Szerencsi MentőállomásBefejeződött a szerencsi mentőállomás 47 milliós európai uniós forrásból történő rekonstrukciója.

A felújítás nem volt teljes körű, a fennálló hiányosságok miatt Koncz Ferenc polgármester ígéretet tett arra, hogy Szerencs Város Önkormányzata erejéhez mérten támogatni kívánja az épület további rendbetételét. Mint arról korábban beszámoltunk az Országos Mentőszolgálat 2015 tavaszán, uniós forrásból kezdte meg a szerencsi mentőállomás dinamizációját. Az ősszel megtartott műszaki átadáson már kiderült, hogy a rekonstrukció ugyan befejeződött, de nem biztosít olyan feltételeket az itt dolgozóknak, amire egy egészségügyi intézmény esetében szükség van. Minderről Koncz Ferenc polgármester egy korábbi nyilatkozatában beszélt, majd úgy döntött, hogy a még fennálló hiányosságok orvoslásából az önkormányzat is kiveszi a részét. Első körben a közösségi helyiségek padló-burkolatát újította fel a város, mindamellett, hogy az építkezés idejére a Szerencsi Idősek Otthona egyik épületében biztosítottak ideiglenes elhelyezést a szolgálatban lévő egységek számára.

A 2016. január 12-én megtartott átadási eseményen dr. Breitenbach Géza, az Országos Mentőszolgálat (OMSZ) regionális igazgatója számolt be arról, hogy országos szinten mintegy 11 milliárd forint állt az OMSZ rendelkezésére, amiből többek között mentő gépkocsikat szerzetek be, megújult a mentésirányítási rendszer, hatvan állomást dinamizáltak, 22 újat építettek. A szerencsi mentőállomás felújítására 47 millió forint állt rendelkezésre. Dr. Breitenbach Géza példaértékűnek nevezte Koncz Ferenc polgármester és Szerencs Város Önkormányzatának pozitív hozzáállását. Mint mondta, a városvezető igyekezett minden segítséget megadni az eddigi munkákhoz és ígérete szerint további fejlesztések is várhatók az épületben.

Koncz Ferenc megerősítette, hogy Szerencs Város Önkormányzata a jövőben is támogatni kívánja a mentőállomást, tavasszal felújítják a tetőt, a helyi közmunkások által készített térburkoló anyagokkal rendbe teszik az épület udvarát. A polgármester szerint a bútorzat is megérett a cserére. – A szerencsi mentőállomást a munka számára adtuk vissza, de ez nem jelenti a végső megújulást, hiszen a rekonstrukció tovább folytatódik – fogalmazott a városvezető.

Dr. Bobkó Géza igazgató főorvos a Szántó J. Endre Szociális és Egészségügyi Intézet együttműködését ajánlotta fel, melynek jelképeként az intézmény nevében százezer forintot adott át, amit várhatóan új eszközök beszerzésére fordítanak az itt dolgozók.

Az OMSZ által végzett dinamizáció során hőszigeteléssel látták el az épületet, megtörtént a nyílászárók cseréje, felújították az öltöző-vizesblokkot, a mentőtiszti szobához zuhanyzót alakítottak ki. Új gázkazán látja el a fűtési rendszert, a garázsba négy szekcionált kaput építettek be, a gépkocsik elhelyezését szolgáló egyik helyiségből autómosót, egy másikból raktárt, fertőtlenítő helyiséget, biológiai szennyes tárolót alakítottak ki.

Várat magára a bejárati épületrész feletti tető javítása, az udvar rendezése és az épület elektromos rendszere is komoly felújításra szorul. Szerencs Város Önkormányzata mindezt várhatóan 2016 tavaszán saját forrásból végzi el.

Image

Médiapartnereink

Image

Tegyen virtuális túrát településünkön!

Image