ROVATOK

2024. júl. 13, Szo
Jenő

Diákok dolgoznak a városban

Diákok dolgoznak a városban

Szerencs Város Önkormányzata az idei esztendőben is munkát kínál a diákoknak július 1. és augusztus 31-e között. Több turnusra vártuk a 16-25 életév közötti nappali tagozaton tanulói vagy hallgatói jogviszonnyal rendelkező és azt igazolni tudó fiatalokat a mezőgazdaság, turizmus és vendéglátás területén történő feladatok elvégzésére. Nagy volt az érdeklődés a munkalehetőség iránt, azonban július és augusztus hónapokban csupán 35 főnek biztosított a bér a központi költségvetésből.
„Városunkban az elmúlt időszakban a különböző projektek megvalósítása során jelentősen nőtt a zöld területek nagysága, parkok, játszóterek létesültek, amelyek gondozása kihívást jelent az önkormányzatnak, a közterületek karbantartását végző alkalmazottaknak. A nyári időszakban nekik nyújtanak segítséget a szorgos kezek. A diákok elsősorban a turisták által is látogatott Rákóczi-vár és környékén, a rekreációs parkban dolgoznak, a belváros virágágyásainak a gondozásában segédkeznek, gyomlálnak, kapálnak, locsolnak, a Kassa utcában a korlátot festik, ezzel is szépítik városunkat és talán a munka végeztével jobban vigyáznak majd közös értékeinkre” – írta közösségi oldalán Nyiri Tibor polgármester.

Image

Médiapartnereink

Image

Tegyen virtuális túrát településünkön!

Image