Jól szerepeltek a szerencsiek a karate kupán

Szerencsi Hírek Online
Nyomtat

II. Szerencsi SKS-SKDUN Karate Kupa néven rendeztek felkészülési tornát 2015. szeptember 26-án a Kulcsár Anita Sportcsarnokban.

A szerbiai világbajnokságot megelőző versenyen a helyi karate szakosztályt 18 fiatal képviselte.

A sportesemény ünnepélyes megnyitóján elsőként Koncz Ferenc polgármester, a rendezvény fővédnöke kívánt eredményes versenyzést a résztvevőknek, s örömét fejezte ki, hogy Szerencsen is “gyökeret eresztett” ez a sportág, és a település immár másodszor lehet házigazdája ennek a rangos eseménynek. Nyiri Tibor alpolgármester, Szerencs Város Sportegyesületének elnöke az egészséges életmód, a sport fontosságáról beszélt, amiért Szerencs város is igyekszik a lehető legtöbbet megtenni. – Mindezt bizonyítja, hogy a helyi sportegyesület tíz szakosztályában az óvodás korúaktól egészen a felnőttekig sokan sportolnak és érnek el kiváló eredményeket megyei és országos szinten egyaránt – fogalmazott az elnök.

A felkészülési torna vendége volt Shihan Aurel Pătru, az SKDUN világszövetség elnöke, aki szintén üdvözölte a résztvevőket, Juhász Ferenc pedig Varga Katalinnak és Varga Csabának mondott köszönetet a verseny megszervezéséért. 

A II. Szerencsi SKS-SKDUN Karate Kupára 22 csapat, 145 versenyző érkezett az ország minden részéből. A Szerencs VSE színeit 18 karatéka képviselte a kupán – tudtuk meg Varga Csaba 4. danos mestertől, aki szerint ez a verseny kiváló alkalom arra, hogy a szerbiai VB előtt kiderüljön, milyen szinten és formában vannak a versenyzők.

A Szerencs VSE legeredményesebb női versenyzője Visóczki Luca, a férfiak között pedig Mihalik Csaba lett.

További eredmények:

Visóczki Luca: kumite 1. hely, csapat kata 3. hely, csapat kumite 1. hely, csapat kumite 1. hely.

Visóczki Panna: kata 3. hely, kumite 1. hely, csapat kata 3. hely, csapat kumite 2. hely.

Tóth Zsófia: kumite 3. hely, csapat: kumite 1. hely, kumite 1. hely.

Fekete Zsófia: kumite 3. hely, csapat kumite 1. hely.

Muróczki Csenge: kumite 2. hely, csapat: kumite 2. hely.

Ádám Ildikó: kata 1. hely.

Kaló Flóra: kumite 3. hely.

Mihalik Csaba: kumite 1. hely, csapat kumite 3. hely.

Sipos Márk: kumite 2. hely, csapat kumite 3. hely.

Urbán Olivér: kumite 3. hely, kata 3. hely.

Kanalas Tamás: kumite 3. hely, csapat: kumite 3. hely.

Tiszavári Balázs: kumite 3. hely.

Harsányi Mihály: csapat kata 3. hely.